Fenerbahçe’nin Mourinho kozu! Transferde büyük avantaj

Yeni sezonda Fenerbahçe tarihinin en güçlü kadrosunu kurmak için kolları sıvayan yönetimin elini güçlendiren detay Jose Mourinho oldu. Daha göreve başlamadan bile hem sarı-lacivertli kulübün Avrupa futbolundaki reklamı için adımlar atan Portekizli çalıştırıcı, yaz döneminde sarı-lacivertli idarecilerin elini çok güçlendirecek.

Yıldız isimleri daha önce Türkiye’ye getirmek zor ve ikna dönemi bir o kadar yavaş geçiyordu. Fakat bu kez Mourinho detayı Avrupa’daki birçok yıldızın dikkatini çekmiş durumda. Yarım sezondur takım çalıştırmayan ve tüm dikkatini Fenerbahçe’nin başarısına verecek olan Portekizli teknik adamla tecrübeli ve yıldız oyuncular çalışmak istiyor.

Bu detay oyuncunun ikna dönemi olduğu kadar, kulübü ile de pazarlık konusunda sarı-lacivertli idarecilerin elini bir hayli güçlendiriyor. Daha önce masaya oturulan kulüpler pazarlığı çok yüksekten açıp Türk kulüplerine zorluk çıkarıyorlardı. Fakat Fenerbahçe için durum böyle olmayacak. Mourinho detayını her zaman öne sürmesi beklenen yönetim, pazarlıkta bonservis bedelini düşürme konusunda daha rahat davranabilecek.

Böylece sarı-lacivertli kulüp adına transfer dönemi daha çabuk kapanacak ve yeni oyuncuların birçoğu kamp döneminde uyum sorununu atlatabilecek.

Ekibi belli oldu

Jose Mourinho ile beraber görev yapacağı ekibi de netleşti. Portekizli çalıştırıcının ekibi şöyle: Salvatore Foti (1. Yardımcı Antrenör), Stefano Rapetti (Fitness Antrenörü/ Methodolgist/ Spor Bilimcisi), Luca Fatiga (2. Yardımcı Antrenör / Duran Top Antrenörü / Yardımcı Fitness Antrenörü), Michele Salzarulo (Analiz Sorumlusu, Maç önü-Maç sonu ve canlı maç analizleri), Ricardo Formosinho (Taktik Analiz ve Antrenman Performans Analizi), Giovanni Cerra (Data Analiz).

‘Kazanmak için geldim’

Fenerbahçe Kulübü, Mourinho’nun İstanbul’a gelmesi sonrası yaptığı konuşmadan kesit paylaştı. Mourinho’nun, “İstanbul harika ama ben şehir için gelmedim, kazanmak için geldim” dediği görüldü. Öte yandan Portekizli çalıştırıcı, “Ben buraya 35 milyon Fenerbahçe taraftarını mutlu etmeye, kazanmaya geldim. Benim için vaktinde olmak önemli. İdman 10’da başlıyorsa kimse geç kalamaz” sözlerini sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir